Logo ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu
 
 
 
  
Menu
   STRONA GŁÓWNA
Szkoła Muzyczna I st. im. G.Bacewicz
Szkoła Muzyczna II st. im. F.Chopina
Tryb eksternistyczny
Absolwenci
Nauczyciele
Informacje dla uczniów ZSM
Informacje dla nauczycieli ZSM
Sukcesy uczniów
Samorząd uczniowski
Rada rodziców
Koło absolwenta
Konkursy, seminaria, warsztaty
Koncerty szkolne
Kalendarium muzyczne
Stare foto
Chwila wspomnień
K O N T A K T

 SUKCESY UCZNIÓW




Szkoła Muzyczna II st.
im. Fryderyka Chopina

ROK SZKOLNY 2021/2022

Zobacz: DYPLOMY
UCZEŃ KONKURS NAUCZYCIEL WYNIK
Trio
fagotowe:
Stefania Benduch,
Anna Strehlke,
Adam Plucha
Międzynarodowy
Konkurs Muzyczny - MAP
(online)
Los Angeles (USA), 20.09.2021
Ewa Naczk-Jankowska
(Honorowy tytuł
Honorable Instruktor)

III Nagroda
Trio
Plucha
Music Competition Online
zorganizowany przez francuskie
stowarzyszenie Opus Artis Paris
Paryż (Francja), 09.2021
Ewa Naczk-Jankowska
Nagroda
Mariia Zhorniak
- skrzypce
V Ogólnopolski Konkurs
dla skrzypków, altowiolistów,
wiolonczelistów,
kontrabasistów i pianistów
- uczniów szkół muzycznych
I i II stopnia (online)
Festiwal Presto' 2021
Joanna Szmit
-Macidłowska

Tomasz Jocz
- akompaniator

wyróżnienie
Jan Borejko
- fagot
XXVIII Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. prof. Mieczysława Koczorowskiego
Poznaniń, 12–13.11.2021
Ewa Naczk-Jankowska

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

II miejsce
Adam Plucha
- fagot
XXVIII Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. prof. Mieczysława Koczorowskiego
Poznań, 12–13.11.2021
Ewa Naczk-Jankowska

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

III miejsce
Adam Liley
- skrzypce
XIV Ogólnopolski Konkurs
Skrzypcowy pamięci
Aleksandry Januszajtis
Gdańsk, 17-20.11.2021
Piotr Stożyński
(Dyplom za wzorowe przygotowanie laureata konkursu)

Wojciech
Szymczewski
- akompaniator

wyróżnienie I st.
w II grupie
wiekowej
Darren Malgeri
- waltornia
IX Ogólnopolski Konkurs
im. Ludwika Lutaka
dla uczniów szkół muzycznych
II stopnia
grających na instrumentach dętych blaszanych
Kraków, 18-20.11.2021
Piotr Kowalski

Marian Benedyka
- akompaniator
(Dyplom za wyróżniający akompaniament)

wyróżnienie
Jan Kwiatkowski
- fortepian
XI Ogólnopolski
Konkurs Painistyczny
im. I.J.Paderewskiego
Piotrków Trybunalski
25 - 28.11.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I nagroda



Nagroda
Specjalna
za najlepsze
wykonanie
utworu
Ignacego
Jana
Paderewskiego
Miłosz Koślak
- fortepian
XI Ogólnopolski
Konkurs Painistyczny
im. I.J.Paderewskiego
Piotrków Trybunalski
25 - 28.11.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

II nagroda
Maria Dulko
- skrzypce
VI Ogólnopolski Konkurs
dla skrzypków, altowiolistów,
wiolonczelistów,
kontrabasistów i pianistów
- uczniów szkół muzycznych
I i II stopnia (online)
Festiwal Forte
25.11.2021
Piotr Stożyński

Wojciech
Szymczewski
- akompaniator

Dyplom
laureata
Mariia Zhorniak
- skrzypce
VI Ogólnopolski Konkurs
dla skrzypków, altowiolistów,
wiolonczelistów,
kontrabasistów i pianistów
- uczniów szkół muzycznych
I i II stopnia (online)
Festiwal Forte
25.11.2021
Joanna Szmit
-Macidłowska

Tomasz Jocz
- akompaniator

wyróżnienie
Piotr Szymon Bratke
- obój
5. Spotkania Oboistów
Gdynia, 26.11.2021
Jarosław
Wyrzykowski

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

III miejsce
Joanna Liwo
- klawesyn
VII Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. W.Landowskiej
Gdańsk, 7-8.12.2021
Małgorzata
Skotnicka
(Dyplom za wzorowe przygotowanie uczniów do konkursu)

I miejsce
w IV grupie
Estera Laskowska
- klawesyn
VII Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. W.Landowskiej
Gdańsk, 7-8.12.2021
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
w IV grupie
Irena Maj
- klawesyn
VII Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. W.Landowskiej
Gdańsk, 7-8.12.2021
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
w III grupie
Duet
klawesynowy:
Joanna Liwo
- klawesyn
Estera Laskowska
- klawesyn
VII Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. W.Landowskiej
Gdańsk, 7-8.12.2021
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
w kategorii
- zespół
kameralny
Darren Malgeri
- waltornia
VI Ogólnopolski
Konkurs Waltorniowy
im. Edwina Golnika
Łódź, 9-12.12.2021
Piotr
Kowalski

Marian Benedyka
- akompaniator

Dyplom
Finalisty
Duet
fortepianowy:
Magdalena Mazurek,
Paulina Borzymowska
XV Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Toruń, 9.12.2021
Małgorzata Skitek
- Staniszewska

I miejsce
w IV grupie
wiekowej
Jan Kwiatkowski
- fortepian
Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny
Zimowe Impresje
(online)
Kraków, 11-12.12.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I miejsce
Duet
klawesynowy:
Estera Laskowska,
Joanna Liwo
1-st International
Music Competition
Małpolska '2021
(online)
Tuchów, 28-30.12.2021
Małgorzata
Skotnicka

Wyróżnienie
honorowe
Roma Jankowska
- fagot
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Ewa Naczk
-Jankowska

II miejsce
Trio
fagotowe:
Stefania Benduch, Anna Strehlke i Adam Plucha
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Ewa Naczk
-Jankowska

II miejsce
Estera Laskowska
- klawesyn
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Małgorzata
Skotnicka

I miejsce
Joanna Liwo
- klawesyn
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
Duet
klawesynowy:
Estera Laskowska, Joanna Liwo
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Małgorzata
Skotnicka

I miejsce
Roma Jankowska
- fagot
Concours International
de Jeunes Musicales de Talent
Nouvelles Etoiles, 5th Edition
(V Międzynarodowy Konkurs
dla Młodych Talentów
Muzycznych - Nowe gwiazdy)
(online)
styczeń' 2022, Paris (Francja)
Ewa Naczk
-Jankowska
(Dyplom
Za mistrzostwo zawodowe i przygotowanie zwycięzcy konkursu)

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator
(Dyplom
Za pracę wspierającą i wkład w sukces zwycięzcy konkursu
)

IV miejsce
Trio Plucha
w składzie:
Stefania Benduch,
Anna Strehlke,
Adam Plucha
Valencia Awards Music Competition '2022
(online)
styczeń' 2022, Valencia (Hiszpania)
Ewa Naczk
-Jankowska

I miejsce

w kategorii
zespołowej
Roma Jankowska
- fagot
Valencia Awards Music Competition '2022
(online)
styczeń' 2022, Valencia (Hiszpania)
Ewa Naczk
-Jankowska

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

II miejsce

w kategorii
solowej
Duet
klawesynowy:
Joanna Liwo
- klawesyn
Estera Laskowska
- klawesyn
VI Tokyo International
Music Competition
Tokio, Japonia, 1.02-1.03.2022
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
Paulina Borzymowska
- fortepian
VII Międzynarodowy
Konkurs Pianistyczny
(online)
Trzciana, 12-13.02.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I miejsce
Duet fortepianowy:
Paulina Borzymowska,
Magdalena Mazurek
VII Międzynarodowy
Konkurs Pianistyczny
(online)
Trzciana, 12-13.02.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I miejsce
Jan Kwiatkowski
- fortepian
VI Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski
Turzyn, 20.02.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

II miejsce
Ewa Jankowska
- fortepian
obowiązkowy
II International
Viennese Spring
Music Competition
Wiedeń (Austria), 25.02.2022
Joanna
Cisowska

III nagroda
Kacper Śliwiński
- wiolonczela
V Ogólnopolski Konkurs
w ramach Festiwalu
w Barokowym Stylu
(online)
marzec' 2022
Tadeusz
Samerek
(Dyplom
za wzorowe
przygotowanie
ucznia)

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator

Dyplom
Laureata
Adam Plucha
- fagot
VI Świetokrzyski Festiwal
Klas Instrumentów Dętych
Szkół Muzycznych I i II st.
Kielce, 10-13.03.2022
Ewa Naczk
-Jankowska
(Dyplom
za za wyróżniające przygotowanie ucznia)

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator
(Dyplom
za wyróżniający akompaniament
)

III miejsce
Maja Dargiewicz
- flet
VI Świetokrzyski Festiwal
Klas Instrumentów Dętych
Szkół Muzycznych I i II st.
Kielce, 10-13.03.2022
Anita Luzak
-Czechowska
(Dyplom
za za wyróżniające przygotowanie ucznia)

Wojciech Szymczewski
- akompaniator

wyróżnienie I st.
Hanna Drozd-Niekurzak
- flet
VI Świetokrzyski Festiwal
Klas Instrumentów Dętych
Szkół Muzycznych I i II st.
Kielce, 10-13.03.2022
Anita Luzak
-Czechowska

Paulina Kuchniak
- akompaniator

wyróżnienie II st.
Stefania Benduch
- fagot
VI Świetokrzyski Festiwal
Klas Instrumentów Dętych
Szkół Muzycznych I i II st.
Kielce, 10-13.03.2022
Ewa Naczk
-Jankowska

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

wyróżnienie II st.
Miłosz Koślak
- fortepian
VI Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Chopinowski
Rzeszów, 10-12.03.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

III miejsce
Maurycy Czarnecki VIII Ogólnopolski
Konkurs
z Literatury Muzycznej
Kraków, 19.03.2022
Joanna Krzyżak
I miejsce
+
Nagroda
specjalna UJ
w Krakowie:
Przyjęcie na
muzykologię
poza
egzaminem
wstępnym.
+
Nagroda rzeczowa:
E-podręcznik
z historii
muzyki
Alicja Rydel VIII Ogólnopolski
Konkurs
z Literatury Muzycznej
Kraków, 19.03.2022
Joanna Krzyżak
II miejsce
Duet fortepianowy
Paulina Borzymowska,
Magdalena Mazurek
Ogólnopolski Konkurs
Duetów Fortepianowych
Gramy razem
Zamość, 24-26.03.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

III miejsce
ex aequo
w III grupie
Katarzyna Kaczorowska
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Katarzyna Czerwińska
-Gosz
(Dyplom honorowy)

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator
(Dyplom honorowy)

II nagroda
w II grupie
Maja Dargiewicz
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Anita Luzak
-Czechowska
(Dyplom honorowy)

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
(Dyplom honorowy)

III nagroda
w I grupie
Hanna Drozd-Niekurzak
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Anita Luzak
-Czechowska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(Dyplom honorowy)

III nagroda
w II grupie
Anna Kosowska
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Katarzyna Czerwińska
-Gosz

Ewa Nanowska
-Szmyt
- akompaniator
(Dyplom honorowy)

wyróżnienie
w II grupie
Dominika Krause
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Katarzyna Czerwińska
-Gosz

Paulina Kuchniak
- akompaniator

wyróżnienie
w II grupie
Jan Kwiatkowski XXI Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny
Konin, 6-10.04.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

III miejsce
Kinga Krefft
- kontrabas
VIII Konkurs
Wiolonczelowo-Kontrabasowy
Kowalewo Pomorskie
11-12.04.2022
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator

I miejsce
ex aequo
Zofia Piskorska
- kontrabas
VIII Konkurs
Wiolonczelowo-Kontrabasowy
Kowalewo Pomorskie
11-12.04.2022
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator

II miejsce
Szymon Lisiecki
- kontrabas
VIII Konkurs
Wiolonczelowo-Kontrabasowy
Kowalewo Pomorskie
11-12.04.2022
Leszek Kaufman

Paulina Kuchniak
- akompaniator

III miejsce
ex aequo
Alicja Rydel
- śpiew
Alicja
Leczkowska
- fortepian
II Ogólnopolskim
Konkursie Duetów
z Fortepianem
Gdańsk, 11-13.04.2022
Bogna Forkiewicz

Alicja Wieczorek

wyróżnienie
Jan Kwiatkowski VII Międzynarodowy
Konkurs Pianistyczny
Augustów, 26-30.04.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I miejsce
Alicja Rydel Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
I miejsce
Estera Laskowska Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
I miejsce
Zofia Pior-Kucińska Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Joanna Krzyżak
I miejsce
Bartosz Droździk Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
II miejsce
Sara Leszczyńska Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
II miejsce
Gerda Reiss Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Joanna Krzyżak
II miejsce
Miron Łajming Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
II miejsce