Logo ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu
 
 
 
  
Menu
   STRONA GŁÓWNA
Szkoła Muzyczna I st. im. G.Bacewicz
Szkoła Muzyczna II st. im. F.Chopina
Absolwenci
Sukcesy uczniów
Koło absolwenta
Konkursy, seminaria, warsztaty
Koncerty szkolne
Kalendarium muzyczne
Stare foto
Chwila wspomnień
K O N T A K T

 SUKCESY UCZNIÓW




Szkoła Muzyczna II st.
im. Fryderyka Chopina

ROK SZKOLNY 2021/2022

Zobacz: DYPLOMY
UCZEŃ KONKURS NAUCZYCIEL WYNIK
Trio
fagotowe:
Stefania Benduch,
Anna Strehlke,
Adam Plucha
Międzynarodowy
Konkurs Muzyczny - MAP
(online)
Los Angeles (USA), 20.09.2021
Ewa Naczk-Jankowska
(Honorowy tytuł
Honorable Instruktor)

III Nagroda
Trio
Plucha
Music Competition Online
zorganizowany przez francuskie
stowarzyszenie Opus Artis Paris
Paryż (Francja), 09.2021
Ewa Naczk-Jankowska
Nagroda
Mariia Zhorniak
- skrzypce
V Ogólnopolski Konkurs
dla skrzypków, altowiolistów,
wiolonczelistów,
kontrabasistów i pianistów
- uczniów szkół muzycznych
I i II stopnia (online)
Festiwal Presto' 2021
Joanna Szmit
-Macidłowska

Tomasz Jocz
- akompaniator

wyróżnienie
Jan Borejko
- fagot
XXVIII Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. prof. Mieczysława Koczorowskiego
Poznaniń, 12–13.11.2021
Ewa Naczk-Jankowska

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

II miejsce
Estera Laskowska
- klawesyn
Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne
Warszawa, 11.11.2021
Małgorzata Skotnicka
Stypendium
roczne za
osiągnięcia
w roku
szkolnym
2020/2021
Adam Plucha
- fagot
XXVIII Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. prof. Mieczysława Koczorowskiego
Poznań, 12–13.11.2021
Ewa Naczk-Jankowska

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

III miejsce
Adam Liley
- skrzypce
XIV Ogólnopolski Konkurs
Skrzypcowy pamięci
Aleksandry Januszajtis
Gdańsk, 17-20.11.2021
Piotr Stożyński
(Dyplom za wzorowe przygotowanie laureata konkursu)

Wojciech
Szymczewski
- akompaniator

wyróżnienie I st.
w II grupie
wiekowej
Darren Malgeri
- waltornia
IX Ogólnopolski Konkurs
im. Ludwika Lutaka
dla uczniów szkół muzycznych
II stopnia
grających na instrumentach dętych blaszanych
Kraków, 18-20.11.2021
Piotr Kowalski

Marian Benedyka
- akompaniator
(Dyplom za wyróżniający akompaniament)

wyróżnienie
Jan Kwiatkowski
- fortepian
XI Ogólnopolski
Konkurs Painistyczny
im. I.J.Paderewskiego
Piotrków Trybunalski
25 - 28.11.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I nagroda



Nagroda
Specjalna
za najlepsze
wykonanie
utworu
Ignacego
Jana
Paderewskiego
Miłosz Koślak
- fortepian
XI Ogólnopolski
Konkurs Painistyczny
im. I.J.Paderewskiego
Piotrków Trybunalski
25 - 28.11.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

II nagroda
Maria Dulko
- skrzypce
VI Ogólnopolski Konkurs
dla skrzypków, altowiolistów,
wiolonczelistów,
kontrabasistów i pianistów
- uczniów szkół muzycznych
I i II stopnia (online)
Festiwal Forte
25.11.2021
Piotr Stożyński

Wojciech
Szymczewski
- akompaniator

Dyplom
laureata
Mariia Zhorniak
- skrzypce
VI Ogólnopolski Konkurs
dla skrzypków, altowiolistów,
wiolonczelistów,
kontrabasistów i pianistów
- uczniów szkół muzycznych
I i II stopnia (online)
Festiwal Forte
25.11.2021
Joanna Szmit
-Macidłowska

Tomasz Jocz
- akompaniator

wyróżnienie
Piotr Szymon Bratke
- obój
5. Spotkania Oboistów
Gdynia, 26.11.2021
Jarosław
Wyrzykowski

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

III miejsce
Joanna Liwo
- klawesyn
VII Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. W.Landowskiej
Gdańsk, 7-8.12.2021
Małgorzata
Skotnicka
(Dyplom za wzorowe przygotowanie uczniów do konkursu)

I miejsce
w IV grupie
Estera Laskowska
- klawesyn
VII Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. W.Landowskiej
Gdańsk, 7-8.12.2021
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
w IV grupie
Irena Maj
- klawesyn
VII Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. W.Landowskiej
Gdańsk, 7-8.12.2021
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
w III grupie
Duet
klawesynowy:
Joanna Liwo
- klawesyn
Estera Laskowska
- klawesyn
VII Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. W.Landowskiej
Gdańsk, 7-8.12.2021
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
w kategorii
- zespół
kameralny
Darren Malgeri
- waltornia
VI Ogólnopolski
Konkurs Waltorniowy
im. Edwina Golnika
Łódź, 9-12.12.2021
Piotr
Kowalski

Marian Benedyka
- akompaniator

Dyplom
Finalisty
Duet
fortepianowy:
Magdalena Mazurek,
Paulina Borzymowska
XV Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Toruń, 9.12.2021
Małgorzata Skitek
- Staniszewska

I miejsce
w IV grupie
wiekowej
Jan Kwiatkowski
- fortepian
Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny
Zimowe Impresje
(online)
Kraków, 11-12.12.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I miejsce
Duet
klawesynowy:
Estera Laskowska,
Joanna Liwo
1-st International
Music Competition
Małpolska '2021
(online)
Tuchów, 28-30.12.2021
Małgorzata
Skotnicka

Wyróżnienie
honorowe
Roma Jankowska
- fagot
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Ewa Naczk
-Jankowska

II miejsce
Trio
fagotowe:
Stefania Benduch, Anna Strehlke i Adam Plucha
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Ewa Naczk
-Jankowska

II miejsce
Estera Laskowska
- klawesyn
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Małgorzata
Skotnicka

I miejsce
Joanna Liwo
- klawesyn
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
Duet
klawesynowy:
Estera Laskowska, Joanna Liwo
King's Peak International
Music Competition
(online)
9.01.2022
Małgorzata
Skotnicka

I miejsce
Roma Jankowska
- fagot
Concours International
de Jeunes Musicales de Talent
Nouvelles Etoiles, 5th Edition
(V Międzynarodowy Konkurs
dla Młodych Talentów
Muzycznych - Nowe gwiazdy)
(online)
styczeń' 2022, Paris (Francja)
Ewa Naczk
-Jankowska
(Dyplom
Za mistrzostwo zawodowe i przygotowanie zwycięzcy konkursu)

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator
(Dyplom
Za pracę wspierającą i wkład w sukces zwycięzcy konkursu
)

IV miejsce
Trio Plucha
w składzie:
Stefania Benduch,
Anna Strehlke,
Adam Plucha
Valencia Awards Music Competition '2022
(online)
styczeń' 2022, Valencia (Hiszpania)
Ewa Naczk
-Jankowska

I miejsce

w kategorii
zespołowej
Roma Jankowska
- fagot
Valencia Awards Music Competition '2022
(online)
styczeń' 2022, Valencia (Hiszpania)
Ewa Naczk
-Jankowska

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

II miejsce

w kategorii
solowej
Duet
klawesynowy:
Joanna Liwo
- klawesyn
Estera Laskowska
- klawesyn
VI Tokyo International
Music Competition
Tokio, Japonia, 1.02-1.03.2022
Małgorzata
Skotnicka

II miejsce
Paulina Borzymowska
- fortepian
VII Międzynarodowy
Konkurs Pianistyczny
(online)
Trzciana, 12-13.02.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I miejsce
Duet fortepianowy:
Paulina Borzymowska,
Magdalena Mazurek
VII Międzynarodowy
Konkurs Pianistyczny
(online)
Trzciana, 12-13.02.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I miejsce
Jan Kwiatkowski
- fortepian
VI Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski
Turzyn, 20.02.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

II miejsce
Ewa Jankowska
- fortepian
obowiązkowy
II International
Viennese Spring
Music Competition
Wiedeń (Austria), 25.02.2022
Joanna
Cisowska

III nagroda
Kacper Śliwiński
- wiolonczela
V Ogólnopolski Konkurs
w ramach Festiwalu
w Barokowym Stylu
(online)
marzec' 2022
Tadeusz
Samerek
(Dyplom
za wzorowe
przygotowanie
ucznia)

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator

Dyplom
Laureata
Adam Plucha
- fagot
VI Świetokrzyski Festiwal
Klas Instrumentów Dętych
Szkół Muzycznych I i II st.
Kielce, 10-13.03.2022
Ewa Naczk
-Jankowska
(Dyplom
za za wyróżniające przygotowanie ucznia)

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator
(Dyplom
za wyróżniający akompaniament
)

III miejsce
Maja Dargiewicz
- flet
VI Świetokrzyski Festiwal
Klas Instrumentów Dętych
Szkół Muzycznych I i II st.
Kielce, 10-13.03.2022
Anita Luzak
-Czechowska
(Dyplom
za za wyróżniające przygotowanie ucznia)

Wojciech Szymczewski
- akompaniator

wyróżnienie I st.
Hanna Drozd-Niekurzak
- flet
VI Świetokrzyski Festiwal
Klas Instrumentów Dętych
Szkół Muzycznych I i II st.
Kielce, 10-13.03.2022
Anita Luzak
-Czechowska

Paulina Kuchniak
- akompaniator

wyróżnienie II st.
Stefania Benduch
- fagot
VI Świetokrzyski Festiwal
Klas Instrumentów Dętych
Szkół Muzycznych I i II st.
Kielce, 10-13.03.2022
Ewa Naczk
-Jankowska

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator

wyróżnienie II st.
Miłosz Koślak
- fortepian
VI Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Chopinowski
Rzeszów, 10-12.03.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

III miejsce
Maurycy Czarnecki VIII Ogólnopolski
Konkurs
z Literatury Muzycznej
Kraków, 19.03.2022
Joanna Krzyżak
I miejsce
+
Nagroda
specjalna UJ
w Krakowie:
Przyjęcie na
muzykologię
poza
egzaminem
wstępnym.
+
Nagroda rzeczowa:
E-podręcznik
z historii
muzyki
Alicja Rydel VIII Ogólnopolski
Konkurs
z Literatury Muzycznej
Kraków, 19.03.2022
Joanna Krzyżak
II miejsce
Adam Plucha
- fagot
V Ogólnopolski
Konkurs Obojowo–Fagotowy
Legnica, 19.03.2022
Ewa Naczk
-Jankowska
(Dyplom za za wyróżniające przygotowanie ucznia)

Anna Grabowska-Zgiet
- akompaniator

III miejsce
w II grupie
Duet fortepianowy
Paulina Borzymowska,
Magdalena Mazurek
Ogólnopolski Konkurs
Duetów Fortepianowych
Gramy razem
Zamość, 24-26.03.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

III miejsce
ex aequo
w III grupie
Katarzyna Kaczorowska
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Katarzyna Czerwińska
-Gosz
(Dyplom honorowy)

Anna Grabowska
-Zgiet
- akompaniator
(Dyplom honorowy)

II nagroda
w II grupie
Maja Dargiewicz
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Anita Luzak
-Czechowska
(Dyplom honorowy)

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
(Dyplom honorowy)

III nagroda
w I grupie
Hanna Drozd-Niekurzak
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Anita Luzak
-Czechowska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(Dyplom honorowy)

III nagroda
w II grupie
Anna Kosowska
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Katarzyna Czerwińska
-Gosz

Ewa Nanowska
-Szmyt
- akompaniator
(Dyplom honorowy)

wyróżnienie
w II grupie
Dominika Krause
- flet
II Gdański
Konkurs Fletowy
Gdańsk, 4.04.2022
Katarzyna Czerwińska
-Gosz

Paulina Kuchniak
- akompaniator

wyróżnienie
w II grupie
Jan Kwiatkowski
- fortepian
XXI Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny
Konin, 6-10.04.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

III miejsce
Kinga Krefft
- kontrabas
VIII Konkurs
Wiolonczelowo-Kontrabasowy
Kowalewo Pomorskie
11-12.04.2022
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator

I miejsce
ex aequo
Zofia Piskorska
- kontrabas
VIII Konkurs
Wiolonczelowo-Kontrabasowy
Kowalewo Pomorskie
11-12.04.2022
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator

II miejsce
Szymon Lisiecki
- kontrabas
VIII Konkurs
Wiolonczelowo-Kontrabasowy
Kowalewo Pomorskie
11-12.04.2022
Leszek Kaufman

Paulina Kuchniak
- akompaniator

III miejsce
ex aequo
Gabriel Janzen XLVI Olimpiada
Artystyczna
Warszawa
11-13.04.2022
Joanna Krzyżak

Tytuł
Laureata
I miejsce
Aleksandra Scharner XLVI Olimpiada
Artystyczna
Warszawa
11-13.04.2022
Joanna Krzyżak

Tytuł
Finalisty
wyróżnienie
Alicja Rydel
- śpiew
Alicja
Leczkowska
- fortepian
II Ogólnopolskim
Konkursie Duetów
z Fortepianem
Gdańsk, 11-13.04.2022
Bogna Forkiewicz

Alicja Wieczorek

wyróżnienie
Jan Kwiatkowski VII Międzynarodowy
Konkurs Pianistyczny
Augustów, 26-30.04.2022
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

I miejsce
Alicja Rydel Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
I miejsce
Estera Laskowska Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
I miejsce
Zofia Pior-Kucińska Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Joanna Krzyżak
I miejsce
Bartosz Droździk Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
II miejsce
Sara Leszczyńska Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
II miejsce
Gerda Reiss Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Joanna Krzyżak
II miejsce
Miron Łajming Międzyregionalny Konkurs
Historia Międzynarodowego
Konkursu Chopinowskiego
w Warszawie,
Sylwetka Patrona
– Fryderyka Chopina
Olsztyn, 28.04.2022
Emilia Hewelt
II miejsce
Miłosz Koślak
- fortepian
Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne
Warszawa, 11.05.2022
Małgorzata Skitek-Staniszewska
Stypendium
roczne za
osiągnięcia
w roku
szkolnym
2021/2022
Agata Sulborska
- fortepian
II Konkurs
Pianistyczny
Podróże Muzyczne
Skandynawia

Słupsk, 20.05.2022
Małgorzata Stożyńska
I miejsce
ex aequo
w IV grupie
Milena Witkowska
- wiolonczela
VII Ogólnopolskich
Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów
WiolonczEŁKa '2022
Ełk, maj 2022
Tadeusz Samerek

Magdalena Darska-Szpakiewicz
- akompaniator

III miejsce
w VI grupie
Trio
wiolonczelowe:
Zofia Kalwasińska,
Mateusz Porębski,
Wiktoria Skoczylas
1. Konkurs Muzyki
Instrumentalnej
im. Karola Kurpińskiego
Włoszakowice, 20-21.05.2022
Anna Sawica
(Dyplom za za dokonanie oryginalnej transkrypcji)

III nagroda
Alicja Rydel Ogółnopolski Konkurs
20 spojrzeń na
Karola Szymanowskiego

Kraków, 20-21.05.2022
Joanna Krzyżak
II miejsce
oraz
Nagroda
Specjalna
od wydawcy
e-podręcznika
Arkana Melomana
za najlepsze
rozpoznanie
przykładów
muzycznych
Maurycy Czarnecki Ogółnopolski Konkurs
20 spojrzeń na
Karola Szymanowskiego

Kraków, 20-21.05.2022
Joanna Krzyżak
III miejsce
Duet fagotowy:
Stefania Benduch,
Adam Plucha
III Konkurs Zespołów
Instrumentów Dętych
Drewnianych KONSONANS
Miechów, 25.05.2022
Ewa Naczk
-Jankowska
(Dyplom za za wyróżniające przygotowanie zespołów)

I miejsce
Trio fagotowy:
Stefania Benduch,
Anna Strahlke,
Adam Plucha
III Konkurs Zespołów
Instrumentów Dętych
Drewnianych KONSONANS
Miechów, 25.05.2022
Ewa Naczk
-Jankowska

II miejsce
Jan Borejko
- fagot
I Ogólnopolski Konkurs
Obojowo-Fagotowy
(online)
Pabianice, 25.05.2022
Ewa Naczk-Jankowska

Anna Grabowska-Zgiet
- akompaniator

I miejsce
Adam Plucha
- fagot
I Ogólnopolski Konkurs
Obojowo-Fagotowy
(online)
Pabianice, 25.05.2022
Ewa Naczk-Jankowska

Anna Grabowska-Zgiet
- akompaniator

wyróżnienie
Maria Dulko
- skrzypce
VI Ogólnopolskie
Konfrontacje Skrzypcowe
Gdynia, 28.05.2022
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator

II miejsce
ex aequo
w I grupie
Maria Dulko
- skrzypce
VI Ogólnopolski
Konkurs Skrzypcowy
Jak Wieniawski
dla uczniów szkół
muzycznych I i II stopnia
Lublin, 3-5.06.2022
Piotr Stożyński
wyróżnienie
w kategorii C
Tomasz Gucwa
- akordeon
IV Miedzynarodowy
Konkurs Akordeonowy
Solec Kujawski, 4-5.06.2022
Paweł Piński
II nagroda
w grupie
juniorów
Roma Jankowska
- fagot
International Interpretative
Competition
for Wind Instruments
Brno (Czechy), 4-5.06.2022
Ewan Naczk
-Jankowska

II nagroda
w III kategorii
Miron Łajming
- fortepian
IV Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny
Od Bacha
do Szymanowskiego

Warszawa, 10-11.06.2022
Kordian Góra
(Dyplom uznania
za przygotowanie
ucznia do konkursu)

GRAND PRIX

-------

Nagroda
specjalna
za wykonanie
utworu
M.Ravela

-------

Nagroda
specjalna
za wykonanie
utworu
J.S.Bacha

-------

Nagroda
specjalna
za wykonanie
utworu
Karola
Szymanowskiego

Duet A2:
Alicja Rydel
- śpiew,
Alicja Leczkowska
- fortepian
I Ogólnopolski
Konkurs Muzyki Kameralnej
Duetomania Młodych
Poznań, 13-14.06.2022
Bogna Forkiewicz

Alicja Wieczorek

wyróżnienie
w kategorii III