Logo ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu
 
 
 
  
Menu
   STRONA GŁÓWNA
Szkoła Muzyczna I st. im. G.Bacewicz
Szkoła Muzyczna II st. im. F.Chopina
Tryb eksternistyczny
Absolwenci
Nauczyciele
Informacje dla uczniów ZSM
Informacje dla nauczycieli ZSM
Sukcesy uczniów
Samorząd uczniowski
Rada rodziców
Koło absolwenta
Konkursy, seminaria, warsztaty
Koncerty szkolne
Kalendarium muzyczne
Stare foto
Chwila wspomnień
K O N T A K T

 SUKCESY UCZNIÓW




Szkoła Muzyczna II st.
im. Fryderyka Chopina

ROK SZKOLNY 2020/2021

UCZEŃ KONKURS NAUCZYCIEL WYNIK
Adam Liley
- skrzypce
Miron Łajming
- fortepian
Międzynarodowy Konkurs
Skrzypcowym Mirona Poliakina
(online)
Czerkasy, Ukraina,
1-14.11.2020
Piotr Stożyński
(Dyplom
za przygotowanie
laureata Konkursu)

Kordian Góra
(Dyplom
za przygotowanie
laureata Konkursu)
II miejsce
w kat.
małych
zesp.
kamer.
Adam Liley
- skrzypce
Miron Łajming
- fortepian
XX Międzynarodowy
Konkurs Muzyczny
im.Juliusza Zarębskiego
Łomianki-Warszawa,
listopad 2020
Piotr Stożyński

Kordian Góra
I miejsce
(ex aequo)
w kat.
zesp.
kamer.
Maria Kierejsza
- kontrabas
VII Pomorskie
Dni Kontrabasowe
VII Ogólnopolski
Konkurs Kontrabasowy
Szkół Muz. I i II st.
Gradus ad Parnassum
(online)
Starogard Gdański, 3.12.2020
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
wyróżnienie
w kat.III
Joanna Liwo
- klawesyn
III Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
(online)
Kraków, 7-8.12.2020
Małgorzata Skotnicka I miejsce
(ex aequo)
w gr.III
Estera Laskowska
- klawesyn
III Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
(online)
Kraków, 7-8.12.2020
Małgorzata Skotnicka III miejsce
w gr.III
Paulina Borzymowska
- fortepian
XXVIII Międzynarodowy
Festiwal Chopinowski
na Mazowszu
(na podstawie nagrań)
(konkurs pod patronatem CEA)
Sochaczew, 5-8.12.2020
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
Tytuł
Laureata
Zuzanna Pawlik
- gitara
Gitarowy Konkurs
Etiud (edycja online)
Gdańsk, 11.12.2020
Monika Dżuła
-Radkiewicz
I miejsce
w gr.II
Jakub Jemioł
- gitara
Gitarowy Konkurs
Etiud (edycja online)
Gdańsk, 11.12.2020
Monika Dżuła
-Radkiewicz
II miejsce
w gr.III
Marcin Kwiatkowski
- gitara
Gitarowy Konkurs
Etiud (edycja online)
Gdańsk, 11.12.2020
Emilia Majewska III miejsce
w gr.IV
Milena Witkowska
- wiolonczela
Newport Virtuosi International
Online Competition
Newport w stanie Rhode Island (USA) '2020
Tadeusz Samerek I miejsce
Adam Liley
- skrzypce
1st Wolfgang Amadeus Mozart Violin Competition
Wiedeń, Austria '2021
 VIDEO
Piotr Stożyński II miejsce
Adam Liley
- skrzypce
Stypendium Marszałka
Województwa Pomorskiego
Gdańsk, 23.12.2020
Piotr Stożyński Roczne stypendium
Jan Borejko
- fagot
5. Ogólnoploski
Festiwal Fagotowy
(online)
Wadowice, 15-17.01.2021
Ewa Naczk
-Jankowska

(Dyplom Dyplom
za szczególne osiągnięcia
pedagogiczne)
Złoty
Fagot
Stefania Benduch
- fagot
5. Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
(online)
Wadowice, 15-17.01.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
Brązowy
Fagot
Aniela Jarecka
- fagot
5. Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
(online)
Wadowice, 15-17.01.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
Brązowy
Fagot
Anna Strehlke
- fagot
5. Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
(online)
Wadowice, 15-17.01.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
Brązowy
Fagot
Adam Plucha
- fagot
5. Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
(online)
Wadowice, 15-17.01.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
Brązowy
Fagot
Amelia Mróz
- fagot
5. Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
(online)
Wadowice, 15-17.01.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
Brązowy
Fagot
Jan Borejko
- fagot
King's Peak International
Music Competition
(online)
4.04.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
I miejsce
Piotr Litwiński
- akordeon
XXV Konkurs Akordeonowy
Uczniów Szkół Muzycznych
I i II stopnia
im. Henryka Malona
(edycja online)
Racibórz, 16-17.04.2021
Paweł Piński wyróżnienie
Nanna Drozd-Niekurzak
- flet
II Międzynarodowy
Zdalny Konkurs (online)
dla Instrumentów Dętych
i Perkusyjnych
Fanfary Lwowa
(II International Remote Online Competition of Performers on Brass Wind and Percussion Instruments
Fanfares of Lviv)
Lwów (Ukraina), kwiecień 2021
Anita Luzak
–Czechowska
I miejsce
Zuzanna Chabinka
- flet
II Międzynarodowy
Zdalny Konkurs (online)
dla Instrumentów Dętych
i Perkusyjnych
Fanfary Lwowa
(II International Remote Online Competition of Performers on Brass Wind and Percussion Instruments
Fanfares of Lviv)
Lwów (Ukraina), kwiecień 2021
Anita Luzak
–Czechowska
II miejsce
Jan Borejko
- fagot
IV Ogólnopolski
Konkurs Uczniów Klas
Instrumentów Dętych
Wadowice, kwiecień 2021
Ewa Naczk
-Jankowska
wyróżnienie
II stopnia
Aleksander Tryba
- kontrabas
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
(online)
Elbląg, 22-25.04.2021
Maria Baczyńska
(wyróżnienie)

Paulina Kuchniak
(wyróżnienie)
I miejsce
w II gr.
Maria Kierejsza
- kontrabas
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
(online)
Elbląg, 22-25.04.2021
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
III miejsce
w II gr.
Kinga Krefft
- kontrabas
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
(online)
Elbląg, 22-25.04.2021
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
wyróżnienie
w II gr.
Jan Borejko
- fagot
XXVII Śląski Konkurs
Instrumenty Dęte
Drewno dla najmłodszych
(I etap - online
II etap - w tradycyjnej formie estradowej)
Dąbrowa Górnicza,
8.03-30.03.2021,
29-30.04.2021
Ewa Naczk
-Jankowska

Julia Borejko
(wyróżnienie)
III miejsce
w III gr.
Kacper Śliwiński
- wiolonczela
12th World Open Music Competition
(edycja online)
Belgrad (Serbia), 1.05.2021
Tadeusz Samerek

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
II nagroda
Wiktoria Skoczylas
- wiolonczela
XXVI Ogólnopolskie
Konfrontacje Wiolonczelowe
im. Zdzisławy Wojciechowskiej
(online)
Bydgoszcz, 7-9.05.2021
Anna Sawicka

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
III miejsce
Gerda Reiss
- wiolonczela
XXVI Ogólnopolskie
Konfrontacje Wiolonczelowe
im. Zdzisławy Wojciechowskiej
(online)
Bydgoszcz, 7-9.05.2021
Anna Sawicka

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
wyróżnienie
I stopnia
Milena Witkowska
- wiolonczela
XXVI Ogólnopolskie
Konfrontacje Wiolonczelowe
im. Zdzisławy Wojciechowskiej
(online)
Bydgoszcz, 7-9.05.2021
Tadeusz Samerek

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
wyróżnienie
I stopnia
Jan Borejko
- fagot
III Międzynarodowy
Konkurs Muzyczny
(International Music
Competition) Opus 2021
(online)
Kraków, 2021
Ewa Naczk
-Jankowska

Julia Borejko
- akompanioator
II nagroda
Piotr Litwiński
- akordeon
Konkurs Miniatura-Online
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Gdańsk, 25-29.05.2021
Paweł Piński III nagroda
ex aequo
Agata Sulborska
- fortepian
Konkurs Miniatura-Online
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Gdańsk, 25-29.05.2021
Małgorzata Stożyńska wyróżnienie
w I gr.
Paulina Borzymowska
- fortepian
Konkurs Miniatura-Online
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Gdańsk, 25-29.05.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
III miejsce
ex aequo
w II gr.
Joanna Liwo
- klawesyn
Konkurs Miniatura-Online
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Gdańsk, 25-29.05.2021
Małgorzata Skotnicka III miejsce
ex aequo
w II gr.
Milena Witkowska
- wiolonczela
Konkurs Miniatura-Online
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Gdańsk, 25-29.05.2021
Tadeusz Samerek

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniament
(wyróżnienie)
III miejsce
ex aequo
w II gr.
Paulina Borzymowska
- fortepian
XIV Ogólnopolski
Łowiecki Konkurs
Miniatur Fortepianowych
(on-line)
Wrocław, 28-29.05.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
I miejsce
Natalia Trzebiatowska
- fortepian
Konkurs Miniatura-Online
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Gdańsk, 25-29.05.2021
Alicja Wieczorek II miejsce
w III gr.
Malwina Pakuła
- fortepian
Konkurs Miniatura-Online
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Gdańsk, 25-29.05.2021
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
III miejsce

ex aequo
w III gr.
Piotr Litwiński
- akordeon
Konkurs Miniatura-Online
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Gdańsk, 25-29.05.2021
Paweł Piński III miejsce

ex aequo
w III gr.
Adam Liley
- skrzypce
V Ogólnopolskie
Konfrontacje Skrzypcowe
Szkół Muzycznych II st.
Gdynia, 29.05.2021
Piotr Stożyński I nagroda
Karol Snopek
- flet
IV Warszawski Festiwal
Miniatura muzyczna
na instrumenty dęte
drewniane i blaszane

Warszawa, maj 2021
Katrzyna
Czerwińska-Gosz

Ewa Nanowska-Szmyt
wyróżnienie
II st.
w VI grupie
Adam Liley
- skrzypce
Rudolf Barshai International
Strings Competition
Moskwa
Piotr Stożyński
(Dyplom
For excellence in teaching)
IV nagroda
Maria Kierejsza
- kontrabas
IV Ogólnopolski Konkurs
Altówkowy i Kontrabasowy
Gdańsk 29-30.04.2021
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompanioator
III miejsce
Agata Sulborska
- fortepian
VI Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny Roztańczony fortepian
Inowrocław 31.05-2.06.2021
Małgorzata Stożyńska III miejsce
Karol Snopek
- flet
III Ogólnopolski Konkurs
Instrumentów Dętych
im.Bolesława Strawy
i Franciszka Krzemińskiego
(edycja online)
Lublin, 17.05 - 10.06.2021
Katrzyna
Czerwińska-Gosz
wyróżnienie
Adam Liley XVII Lubuskie
Spotkania Skrzypcowe
Zielona Góra, 19.06.2021
Piotr Stożyński II miejsce
Miłosz Koślak
- fortepian
Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny
im.Janiny Romańskiej-Werner
(online)
Kraków
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
III nagroda
Weronika Sagan I Ogólnopolski Konkurs
Jan Paderewski - pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury
Poznań, 29.06.2021
Emilia Hewelt wyróżnienie
w kategori
Historyk altus
oraz wyróżnienie
w kategori
Muzykolog altus
Gabriel Janzen Ogólnopolski Konkurs
20 spojrzeń
na Igora Strawińskiego
Joanna Krzyżak I nagroda
Karol Snopek Ogólnopolski Konkurs
20 spojrzeń
na Igora Strawińskiego
Joanna Krzyżak II nagroda
Antonina Gajewska Ogólnopolski Konkurs
20 spojrzeń
na Igora Strawińskiego
Joanna Krzyżak III nagroda
Alicja Rydel Ogólnopolski Konkurs
20 spojrzeń
na Igora Strawińskiego
Joanna Krzyżak wyróżnienie
Duet:
klawesynowy:
Joanna Liwo,
Estera Laskowska
XIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej
(online)
Leżajsk '2021
Małgorzata
Skotnicka
I miejsce
Joanna Liwo
- klawesyn
XIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej
(online)
Leżajsk '2021
Małgorzata
Skotnicka
wyróżnienie
Estera Laskowska
- klawesyn
XIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej
(online)
Leżajsk '2021
Małgorzata
Skotnicka
wyróżnienie
Adam Plucha
- fagot
Międzynarodowy Konkurs
Muzyczny MEDICI
(online), 15.08.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
wyróżnienie
specjalne
Stefania Benduch
- fagot
Międzynarodowy Konkurs
Muzyczny MEDICI
(online), 15.08.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
wyróżnienie
specjalne
Trio
fagotowe:
Stefania Benduch, Anna Strehlke i Adam Plucha
Międzynarodowy Konkurs
Muzyczny MEDICI
(online), 15.08.2021
Ewa Naczk
-Jankowska
wyróżnienie
honorowe
Piotr Litwiński
- akordeon
12th World Open Music Competition
(edycja online)
Belgrad (Serbia), 20.08.2021
Paweł Piński I nagroda
w kategorii
Senior Academic
95,25/100 pkt.