Logo ZSM
 
 
 
  
Menu
   STRONA GŁÓWNA
Szkoła Muzyczna I st. im. G.Bacewicz
Szkoła Muzyczna II st. im. F.Chopina
Absolwenci
Sukcesy uczniów
Koło absolwenta
Konkursy, seminaria, warsztaty
Koncerty szkolne
Kalendarium muzyczne
Stare foto
Chwila wspomnień
K O N T A K T

 SUKCESY UCZNIÓW




Szkoła Muzyczna II st.
im. Fryderyka Chopina

ROK SZKOLNY 2018/2019

UCZEŃ KONKURS NAUCZYCIEL WYNIK
Adam Świstulski
- perkusja
XVI Międzynarodowy
Konkurs Wibrafonowy
Opole, 24-27.10.2018
Arkadiusz Skotnicki II miejsce
Adam Liley
- skrzypce
Stypendia Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
za osiągnięcia artystyczne
Warszawa, 30.10.2018
Piotr Stożyński Stypendium
za rok
2017/2018
Mateusz Jocz
- wiolonczela
Stypendia Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
za osiągnięcia artystyczne
Warszawa, 30.10.2018
Tadeusz Samerek Stypendium
za rok
2017/2018
Paweł Jedynak
- flet
III Międzynarodowy
Konkurs Instrumentów Dętych
Białystok, 13-17.11.2018
Anita Luzak-
Czechowska
Srebro
Maria Kierejsza
- kontrabas
VI Ogólnopolski
Konkurs Kontrabasowy
GRADUS AD PARNASUM
Starogard Gdański, 17.11.2018
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Nagroda
specjalna
za wykonanie
Etiudy
Adam Liley
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 23-25.11.2018
Piotr Stożyński
(wyróżnienie)

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
Dyplom
Laureata
Klara Leśniak
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 23-25.11.2018
Paweł Kukliński
(wyróżnienie)

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Wojciech Rogowski
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 23-25.11.2018
Paweł Kukliński
(wyróżnienie)

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Miłosz Koślak
- fortepian
X Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny
im. I.J.Paderweskiego
Piotrków Trybunalski, 28.11-2.12.2018
Małgorzata Skitek-
Staniszewska
wyróżnienie
Adam Liley
- skrzypce
XVIII Międzynarodowy
Konkurs Muzyczny
im. J.Zarębskiego
Łomianki, 1-7.12.2018
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
I miejsce
Duet:
Estera Laskowska,
Joanna Liwo
V Ogólnopolski Konkurs Klawesynowy im.Wandy Landowskiej
Gdańsk-Wrzeszcz, 4-5.12.2018
Małgorzata Skotnicka II miejsce
Estera Laskowska
- klawesyn
V Ogólnopolski Konkurs Klawesynowy im.Wandy Landowskiej
Gdańsk-Wrzeszcz, 4-5.12.2018
Małgorzata Skotnicka III miejsce
Duet fortepianowy:
Anna Bafia
Ryszard Jezierski
XIV Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Toruń, 6-8.12.2018
Gabriela Rajchert

Małgorzata Skitek-
Staniszewska
II miejsce
Duet fortepianowy:
Maja Kłopocka
Kaja Kłopocka
XIV Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Toruń, 6-8.12.2018
Ilona Lwowska-Borkowska

Katarzyna Szweda
III miejsce
Adam Liley
- skrzypce
Stypendia i Nagrody
Marszałka Województwa Pomorskiego.
Sala Polskiej
Filharmonii Bałtyckiej
Gdańsk, 17.12.2018
Piotr Stożyński Stypendium
i Nagroda
Aleksandra Leniec
- fagot
III Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
Wadowice' 2019
Wadowice, 11-13.01.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
Brązowy Fagot
Stefania Benduch
- fagot
III Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
Wadowice' 2019
Wadowice, 11-13.01.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
Brązowy Fagot
Karolina Zorn
- fagot
III Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
Wadowice' 2019
Wadowice, 11-13.01.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
Brązowy Fagot
Kinga Kraska
- fagot
III Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
Wadowice' 2019
Wadowice, 11-13.01.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
Brązowy Fagot
Adam Liley
- skrzypce
III Ogólnopolski
Konkurs Skrzypcowy
im.Jadwigi Kaliszewskiej
Poznań, 11-13.01.2019
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
IV miejsce
Patrytk Morgaś
- fortepian
Międzynarodowe
Forum Pianistyczne
Bieszczady bez granic
Sanok, 3-8.02.2019
Alicja Wieczorek Nagroda
Artystyczna
im.Tatiany
Szebanowej
Za szczególne
predyspozycje
chopinowskie

oraz
Nagorda
Prezesa
PFRK
za najlepsze
wykonanie
koncertu
fortepiano-
wego na
XIV MFP
Patryk Morgaś
- fortepian
I Międzynarodowy
V Ogólnopolski Pianistyczny
Konkurs Chopinowski
Turzno, 8-11.03.2019
Alicja Wieczorek III miejsce
Agata Silakowska
- sakshorn
XXVII Poznański
Konkurs Instrumentów
Dętych Blaszanych
Poznań, 8-9.03.2019
Grzegorz Karłowicz III miejsce
Konrad Elszkowski
- trąbka
XXVII Poznański
Konkurs Instrumentów
Dętych Blaszanych
Poznań, 8-9.03.2019
Grzegorz Karłowicz wyróżnienie
Ignacy Wendt
- trąbka
XXVII Poznański
Konkurs Instrumentów
Dętych Blaszanych
Poznań, 8-9.03.2019
Grzegorz Karłowicz wyróżnienie
Maciej Chodorowski
- klarnet
Marcowy
Konkurs Klarnetowy
Szczecin, 11.03.2019
Grzegorz Wieczorek II miejsce
Karolina Kacprzycka VII Ogólnopolski Konkurs
z Literatury Muzycznej
Muzyczne pejzaże
Kraków, 16.03.2019
Joanna Krzyżak II miejsce
Julia Kuszner VII Ogólnopolski Konkurs
z Literatury Muzycznej
Muzyczne pejzaże
Kraków, 16.03.2019
Joanna Krzyżak wyróżnienie
Piotr Litwiński
- akordeon
I Płocki Konkurs
Akordeonowy Fermata
Płock, 18-19.03.2019
Paweł Piński III nagroda
Kinga Tomczak
- organy
IX Konkurs Organowy
Olsztyn, 22-24.03.2019
Błażej Musiałczyk III miejsce
Kinga Zomkowska
- organy
IX Konkurs Organowy
Olsztyn, 22-24.03.2019
Błażej Musiałczyk wyróżnienie
Trio:
Aleksandra Rojewska,
Karol Snopek,
Iga Czubak
XIV Makroregionalne
Spotkania Zespołów Kameralnych
Gdańsk, 23.03.2019
Katarzyna
Czerwińska-Gosz
wyróżnienie
Trio stroikowe:
Agata Śmiglewska,
Stanisław Górka,
Karolina Zorn
XIV Makroregionalne
Spotkania Zespołów Kameralnych
Gdańsk, 23.03.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
wyróżnienie
Adam Liley
- skrzypce
V Ogólnopolski
Konkurs Skrzypcowy
Toruń, 22-23.03.2019
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Adam Liley
- skrzypce
I Konkurs Skrzypcowy
Muzyki Polskiej
im.Wandy Wiłkomirskiej
Częstochowa, 1-4.04.2019
Piotr Stożyński
(wyróżnienie)

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
wyróżnienie
Piotr Litwiński
- akordeon
XVI Grudziądzki
Konkurs Akordeonowy
Grudziądz, 5-6.04.2019
Paweł Piński I Nagroda
Milena Witkowska
- wiolonczela
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Tadeusz Samerek
(wyróżnienie)

Magdalena Darska-
Szpakiewicz
- akompaniator
(wyróżnienie)
I miejsce
oraz
Nagroda
prof.
K.Sperskiego
za najlepsze
wykonanie
utworu
polskiego
kompozytora
Mateusz Jocz
- wiolonczela
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Tadeusz Samerek
(wyróżnienie)

Magdalena Darska-
Szpakiewicz
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Zuzanna Sikała
- wiolonczela
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Anna Sawicka

Magdalena Darska-
Szpakiewicz
- akompaniator
III miejsce
Sara Mocarska
- skrzypce
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Anna Śliwa

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Katarzyna Frankowska
- skrzypce
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Joanna Macidłowska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Aleksander Tryba
- kontrabas
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Maria Kierejsza
- kontrabas
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
III miejsce
Stanisław Twardowski XLIII Olimpiada Artystyczna
z Historii muzyki
Warszawa, 14-18.04.2019
Emilia Hewelt Tytuł Finalisty
z wyróżnieniem
Zuzanna Pobłocka XLIII Olimpiada Artystyczna
z Historii muzyki
Warszawa, 14-18.04.2019
Joanna Krzyżak Tytuł Finalisty
z wyróżnieniem
Aleksandra Tryba
- kontrabas
Ogólnopolski Konkurs Muzyczny
Centrum Edukacji Artystycznej
Warszawa, 15-16.04.2019
Maria Baczyńska III miejsce
Trio:
Aleksandra Rojewska
- flet,
Karol Snopek
- flet,
Iga Czubak
- fortepian
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Katarzyna Czerwińska
-Gosz
II miejsce
Agata Śmiglewska
- obój,
Stanisław Górka
- klarnet,
Karolina Zorn
- fagot,
Ryszard Jezierski
- fortepian
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
II miejsce
Duet fortepianowy:
Malwina Pakuła,
Michał Szewczyk
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Małgorzata Skitek-
Staniszewska
II miejsce
Duet:
Olgierd Granatowicz
- marimba,
Miłosz Koślak
- fortepian
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Szczepan Polewski

Małgorzata Skitek-
Staniszewska
I miejsce
Duet:
Adam Lilej
- skrzypce,
Miron Łajming
- fortepian
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Piotr Stożyński

Kordian Góra
III miejsce
Piotr Litwiński
- akordeon
Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy
Słupca, 15-16.04.2019
Paweł Pinski
(wyróżnienie)
II miejsce
Piotr Litwiński
- akordeon,
Mateusz Jocz
- wiolonczela
Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy
Słupca, 15-16.04.2019
Paweł Pinski

Tadeusz Samerek
II miejsce
Miłosz Koślak
- fortepian
XII Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny
Szkół Muzycznych I i II stopnia
Mistrz klawiatury
Warszawa, 25-26.04.2019
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
II miejsce
Mateusz Jocz V Konkurs Kompozytorski
dla Młodzieży
Łódź, 6.05.2019
--- II nagroda
Duet:
Miłosz Koślak
- fortepian,
Olgierd Granatowicz
- marimba
VI Międzynarodowy Konkurs duetów fortepianowych
Ełk, 17-18.05.2019
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

Szczepan Polewski
I miejsce
Duet fortepianowy:
Malwina Pakuła,
Michał Szewczyk
VI Międzynarodowy Konkurs duetów fortepianowych
Ełk, 17-18.05.2019
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
III miejsce
Milena Witkowska
- wiolonczela
52. Ogólnopolski
Konkurs Młodych Muzyków
im.Karola Kurpińskiego
X Konkurs Polonezów
Włoszakowice, 18.05.2019
Tadeusz Samerek

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
II miejsce
Wiktoria Skoczylas
- wiolonczela
52. Ogólnopolski
Konkurs Młodych Muzyków
im.Karola Kurpińskiego
X Konkurs Polonezów
Włoszakowice, 18.05.2019
Anna Sawicka

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
wyróżnienie
Maria Krueger
- wiolonczela
52. Ogólnopolski
Konkurs Młodych Muzyków
im.Karola Kurpińskiego
X Konkurs Polonezów
Włoszakowice, 18.05.2019
Anna Sawicka

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
(dyplom za wyróżniający
akompaniament
oraz dokonanie
transkrypcji utworu
Karola Kurpińskiego)
wyróżnienie
Zespół kameralny:
Maria Kierejsza
- kontrabas,
Zofia Kalwasińska
– wiolonczela,
Maja Krueger
– wiolonczela,
Mateusz Porębski
– wiolonczela,
Sandra Żelazna
- wiolonczela
Wiktoria Skoczylas
- wiolonczela
52. Ogólnopolski
Konkurs Młodych Muzyków
im.Karola Kurpińskiego
X Konkurs Polonezów
Włoszakowice, 18.05.2019
Maria Baczyńska

Anna Sawicka
(dyplom za dokonanie
transkrypcji utworu
Karola Kurpińskiego)
II miejsce
Kinga Kraska
- fagot
II Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 24-25.05.2019
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
wyróżnienie
Eliza Piórecka
- flet
II Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 24-25.05.2019
Katarzyna Czerwińska
-Gosz

Ewa Nanowska
- Szmyt
- akompaniator
wyróżnienie
Kajetan Szewczyk
- trąbka
II Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 24-25.05.2019
Sylwia Romaniecka
- Zamora

Anna Rocławska
- Musiałczyk
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Adam Pastwa
- trąbka
II Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 24-25.05.2019
Sylwia Romaniecka
- Zamora
(Dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia)

Anna Rocławska
- Musiałczyk
- akompaniator
(Dyplom za wyróżnieniający akompaniament)
II Nagroda
Piotr Litwiński
- akordeon
III Międzynarodowy
Konkurs Akordeonowy
im.Stanisława Moniuszki
Solec Kujawski, 29-30.05.2019
Paweł Piński wyróżnienie
Karolina Zorn
- fagot
II Konkurs
Instrumentów Dętych
im.B.Strawy
i Fr.Krzemińskiego
Lublin, 7-9.06.2019
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
II miejsce
Kinga Kraska
- fagot
II Konkurs
Instrumentów Dętych
im.B.Strawy
i Fr.Krzemińskiego
Lublin, 7-9.06.2019
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
II miejsce
Duet fagotowy:
Kinga Kraska,
Karolina Zorn
II Konkurs
Instrumentów Dętych
im.B.Strawy
i Fr.Krzemińskiego
Lublin, 7-9.06.2019
Ewa Naczk
-Jankowska
I miejsce
Trio stroikowe:
Agata Śmiglewska,
Stanisław Górka,
Karolina Zorn
II Konkurs
Instrumentów Dętych
im.B.Strawy
i Fr.Krzemińskiego
Lublin, 7-9.06.2019
Ewa Naczk
-Jankowska
III miejsce