Logo ZSM
Menu
   STRONA GŁÓWNA
Szkoła Muzyczna I st. im. G.Bacewicz
Szkoła Muzyczna II st. im. F.Chopina
Rekrutacja do ZSM
Tryb eksternistyczny
Historia szkoły
Absolwenci
Nauczyciele
Sukcesy uczniów
Informacje dla uczniów ZSM
Informacje dla nauczycieli ZSM
Samorząd uczniowski
Rada rodziców
Koło absolwenta
Szkolne plany nauczania
Chwila wspomnień
Konkursy, seminaria, warsztaty
Koncerty szkolne
Kalendarium muzyczne
K O N T A K T

Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina

ROK SZKOLNY 2018/2019

UCZEŃ KONKURS NAUCZYCIEL WYNIK
Adam Świstulski
- perkusja
XVI Międzynarodowy
Konkurs Wibrafonowy
Opole, 24-27.10.2018
Arkadiusz Skotnicki II miejsce
Adam Liley
- skrzypce
Stypendia Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
za osiągnięcia artystyczne
Warszawa, 30.10.2018
Piotr Stożyński Stypendium
za rok
2017/2018
Mateusz Jocz
- wiolonczela
Stypendia Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
za osiągnięcia artystyczne
Warszawa, 30.10.2018
Tadeusz Samerek Stypendium
za rok
2017/2018
Paweł Jedynak
- flet
III Międzynarodowy
Konkurs Instrumentów Dętych
Białystok, 13-17.11.2018
Anita Luzak-
Czechowska
Srebro
Maria Kierejsza
- kontrabas
VI Ogólnopolski
Konkurs Kontrabasowy
GRADUS AD PARNASUM
Starogard Gdański, 17.11.2018
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Nagroda
specjalna
za wykonanie
Etiudy
Adam Liley
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 23-25.11.2018
Piotr Stożyński
(wyróżnienie)

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
Dyplom
Laureata
Klara Leśniak
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 23-25.11.2018
Paweł Kukliński
(wyróżnienie)

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Wojciech Rogowski
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 23-25.11.2018
Paweł Kukliński
(wyróżnienie)

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Miłosz Koślak
- fortepian
X Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny
im. I.J.Paderweskiego
Piotrków Trybunalski, 28.11-2.12.2018
Małgorzata Skitek-
Staniszewska
wyróżnienie
Adam Liley
- skrzypce
XVIII Międzynarodowy
Konkurs Muzyczny
im. J.Zarębskiego
Łomianki, 1-7.12.2018
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
I miejsce
Duet:
Estera Laskowska,
Joanna Liwo
V Ogólnopolski Konkurs Klawesynowy im.Wandy Landowskiej
Gdańsk-Wrzeszcz, 4-5.12.2018
Małgorzata Skotnicka II miejsce
Estera Laskowska
- klawesyn
V Ogólnopolski Konkurs Klawesynowy im.Wandy Landowskiej
Gdańsk-Wrzeszcz, 4-5.12.2018
Małgorzata Skotnicka III miejsce
Duet fortepianowy:
Anna Bafia
Ryszard Jezierski
XIV Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Toruń, 6-8.12.2018
Gabriela Rajchert

Małgorzata Skitek-
Staniszewska
II miejsce
Duet fortepianowy:
Maja Kłopocka
Kaja Kłopocka
XIV Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Toruń, 6-8.12.2018
Ilona Lwowska-Borkowska

Katarzyna Szweda
III miejsce
Adam Liley
- skrzypce
Stypendia i Nagrody
Marszałka Województwa Pomorskiego.
Sala Polskiej
Filharmonii Bałtyckiej
Gdańsk, 17.12.2018
Piotr Stożyński Stypendium
i Nagroda
Aleksandra Leniec
- fagot
III Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
Wadowice' 2019
Wadowice, 11-13.01.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
Brązowy Fagot
Stefania Benduch
- fagot
III Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
Wadowice' 2019
Wadowice, 11-13.01.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
Brązowy Fagot
Karolina Zorn
- fagot
III Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
Wadowice' 2019
Wadowice, 11-13.01.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
Brązowy Fagot
Kinga Kraska
- fagot
III Ogólnopolski
Festiwal Fagotowy
Wadowice' 2019
Wadowice, 11-13.01.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
Brązowy Fagot
Adam Liley
- skrzypce
III Ogólnopolski
Konkurs Skrzypcowy
im.Jadwigi Kaliszewskiej
Poznań, 11-13.01.2019
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
IV miejsce
Patrytk Morgaś
- fortepian
Międzynarodowe
Forum Pianistyczne
Bieszczady bez granic
Sanok, 3-8.02.2019
Alicja Wieczorek Nagroda
Artystyczna
im.Tatiany
Szebanowej
Za szczególne
predyspozycje
chopinowskie

oraz
Nagorda
Prezesa
PFRK
za najlepsze
wykonanie
koncertu
fortepiano-
wego na
XIV MFP
Patryk Morgaś
- fortepian
I Międzynarodowy
V Ogólnopolski Pianistyczny
Konkurs Chopinowski
Turzno, 8-11.03.2019
Alicja Wieczorek III miejsce
Agata Silakowska
- sakshorn
XXVII Poznański
Konkurs Instrumentów
Dętych Blaszanych
Poznań, 8-9.03.2019
Grzegorz Karłowicz III miejsce
Konrad Elszkowski
- trąbka
XXVII Poznański
Konkurs Instrumentów
Dętych Blaszanych
Poznań, 8-9.03.2019
Grzegorz Karłowicz wyróżnienie
Ignacy Wendt
- trąbka
XXVII Poznański
Konkurs Instrumentów
Dętych Blaszanych
Poznań, 8-9.03.2019
Grzegorz Karłowicz wyróżnienie
Maciej Chodorowski
- klarnet
Marcowy
Konkurs Klarnetowy
Szczecin, 11.03.2019
Grzegorz Wieczorek II miejsce
Karolina Kacprzycka VII Ogólnopolski Konkurs
z Literatury Muzycznej
Muzyczne pejzaże
Kraków, 16.03.2019
Joanna Krzyżak II miejsce
Julia Kuszner VII Ogólnopolski Konkurs
z Literatury Muzycznej
Muzyczne pejzaże
Kraków, 16.03.2019
Joanna Krzyżak wyróżnienie
Piotr Litwiński
- akordeon
I Płocki Konkurs
Akordeonowy Fermata
Płock, 18-19.03.2019
Paweł Piński III nagroda
Kinga Tomczak
- organy
IX Konkurs Organowy
Olsztyn, 22-24.03.2019
Błażej Musiałczyk III miejsce
Kinga Zomkowska
- organy
IX Konkurs Organowy
Olsztyn, 22-24.03.2019
Błażej Musiałczyk wyróżnienie
Trio:
Aleksandra Rojewska,
Karol Snopek,
Iga Czubak
XIV Makroregionalne
Spotkania Zespołów Kameralnych
Gdańsk, 23.03.2019
Katarzyna
Czerwińska-Gosz
wyróżnienie
Trio stroikowe:
Agata Śmiglewska,
Stanisław Górka,
Karolina Zorn
XIV Makroregionalne
Spotkania Zespołów Kameralnych
Gdańsk, 23.03.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
wyróżnienie
Adam Liley
- skrzypce
V Ogólnopolski
Konkurs Skrzypcowy
Toruń, 22-23.03.2019
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Adam Liley
- skrzypce
I Konkurs Skrzypcowy
Muzyki Polskiej
im.Wandy Wiłkomirskiej
Częstochowa, 1-4.04.2019
Piotr Stożyński
(wyróżnienie)

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
wyróżnienie
Piotr Litwiński
- akordeon
XVI Grudziądzki
Konkurs Akordeonowy
Grudziądz, 5-6.04.2019
Paweł Piński I Nagroda
Milena Witkowska
- wiolonczela
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Tadeusz Samerek
(wyróżnienie)

Magdalena Darska-
Szpakiewicz
- akompaniator
(wyróżnienie)
I miejsce
oraz
Nagroda
prof.
K.Sperskiego
za najlepsze
wykonanie
utworu
polskiego
kompozytora
Mateusz Jocz
- wiolonczela
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Tadeusz Samerek
(wyróżnienie)

Magdalena Darska-
Szpakiewicz
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Zuzanna Sikała
- wiolonczela
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Anna Sawicka

Magdalena Darska-
Szpakiewicz
- akompaniator
III miejsce
Sara Mocarska
- skrzypce
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Anna Śliwa

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Katarzyna Frankowska
- skrzypce
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Joanna Macidłowska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Aleksander Tryba
- kontrabas
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Maria Kierejsza
- kontrabas
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 4-7.04.2019
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
III miejsce
Stanisław Twardowski XLIII Olimpiada Artystyczna
z Historii muzyki
Warszawa, 14-18.04.2019
Emilia Hewelt Tytuł Finalisty
z wyróżnieniem
Zuzanna Pobłocka XLIII Olimpiada Artystyczna
z Historii muzyki
Warszawa, 14-18.04.2019
Joanna Krzyżak Tytuł Finalisty
z wyróżnieniem
Aleksandra Tryba
- kontrabas
Ogólnopolski Konkurs Muzyczny
Centrum Edukacji Artystycznej
Warszawa, 15-16.04.2019
Maria Baczyńska III miejsce
Trio:
Aleksandra Rojewska
- flet,
Karol Snopek
- flet,
Iga Czubak
- fortepian
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Katarzyna Czerwińska
-Gosz
II miejsce
Agata Śmiglewska
- obój,
Stanisław Górka
- klarnet,
Karolina Zorn
- fagot,
Ryszard Jezierski
- fortepian
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Ewa Naczk-
Jankowska
II miejsce
Duet fortepianowy:
Malwina Pakuła,
Michał Szewczyk
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Małgorzata Skitek-
Staniszewska
II miejsce
Duet:
Olgierd Granatowicz
- marimba,
Miłosz Koślak
- fortepian
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Szczepan Polewski

Małgorzata Skitek-
Staniszewska
I miejsce
Duet:
Adam Lilej
- skrzypce,
Miron Łajming
- fortepian
X Gdyński Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i …
Gdynia, 29.04.2019
Piotr Stożyński

Kordian Góra
III miejsce
Piotr Litwiński
- akordeon
Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy
Słupca, 15-16.04.2019
Paweł Pinski
(wyróżnienie)
II miejsce
Piotr Litwiński
- akordeon,
Mateusz Jocz
- wiolonczela
Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy
Słupca, 15-16.04.2019
Paweł Pinski

Tadeusz Samerek
II miejsce
Miłosz Koślak
- fortepian
XII Ogólnopolski
Konkurs Pianistyczny
Szkół Muzycznych I i II stopnia
Mistrz klawiatury
Warszawa, 25-26.04.2019
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
II miejsce
Mateusz Jocz V Konkurs Kompozytorski
dla Młodzieży
Łódź, 6.05.2019
--- II nagroda
Duet:
Miłosz Koślak
- fortepian,
Olgierd Granatowicz
- marimba
VI Międzynarodowy Konkurs duetów fortepianowych
Ełk, 17-18.05.2019
Małgorzata Skitek
-Staniszewska

Szczepan Polewski
I miejsce
Duet fortepianowy:
Malwina Pakuła,
Michał Szewczyk
VI Międzynarodowy Konkurs duetów fortepianowych
Ełk, 17-18.05.2019
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
III miejsce
Milena Witkowska
- wiolonczela
52. Ogólnopolski
Konkurs Młodych Muzyków
im.Karola Kurpińskiego
X Konkurs Polonezów
Włoszakowice, 18.05.2019
Tadeusz Samerek

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
II miejsce
Wiktoria Skoczylas
- wiolonczela
52. Ogólnopolski
Konkurs Młodych Muzyków
im.Karola Kurpińskiego
X Konkurs Polonezów
Włoszakowice, 18.05.2019
Anna Sawicka

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
wyróżnienie
Maria Krueger
- wiolonczela
52. Ogólnopolski
Konkurs Młodych Muzyków
im.Karola Kurpińskiego
X Konkurs Polonezów
Włoszakowice, 18.05.2019
Anna Sawicka

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
(dyplom za wyróżniający
akompaniament
oraz dokonanie
transkrypcji utworu
Karola Kurpińskiego)
wyróżnienie
Zespół kameralny:
Maria Kierejsza
- kontrabas,
Zofia Kalwasińska
– wiolonczela,
Maja Krueger
– wiolonczela,
Mateusz Porębski
– wiolonczela,
Sandra Żelazna
- wiolonczela
Wiktoria Skoczylas
- wiolonczela
52. Ogólnopolski
Konkurs Młodych Muzyków
im.Karola Kurpińskiego
X Konkurs Polonezów
Włoszakowice, 18.05.2019
Maria Baczyńska

Anna Sawicka
(dyplom za dokonanie
transkrypcji utworu
Karola Kurpińskiego)
II miejsce
Kinga Kraska
- fagot
II Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 24-25.05.2019
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
wyróżnienie
Eliza Piórecka
- flet
II Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 24-25.05.2019
Katarzyna Czerwińska
-Gosz

Ewa Nanowska
- Szmyt
- akompaniator
wyróżnienie
Kajetan Szewczyk
- trąbka
II Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 24-25.05.2019
Sylwia Romaniecka
- Zamora

Anna Rocławska
- Musiałczyk
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Adam Pastwa
- trąbka
II Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 24-25.05.2019
Sylwia Romaniecka
- Zamora
(Dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia)

Anna Rocławska
- Musiałczyk
- akompaniator
(Dyplom za wyróżnieniający akompaniament)
II Nagroda
Piotr Litwiński
- akordeon
III Międzynarodowy
Konkurs Akordeonowy
im.Stanisława Moniuszki
Solec Kujawski, 29-30.05.2019
Paweł Piński wyróżnienie
Karolina Zorn
- fagot
II Konkurs
Instrumentów Dętych
im.B.Strawy
i Fr.Krzemińskiego
Lublin, 7-9.06.2019
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
II miejsce
Kinga Kraska
- fagot
II Konkurs
Instrumentów Dętych
im.B.Strawy
i Fr.Krzemińskiego
Lublin, 7-9.06.2019
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
II miejsce
Duet fagotowy:
Kinga Kraska,
Karolina Zorn
II Konkurs
Instrumentów Dętych
im.B.Strawy
i Fr.Krzemińskiego
Lublin, 7-9.06.2019
Ewa Naczk
-Jankowska
I miejsce
Trio stroikowe:
Agata Śmiglewska,
Stanisław Górka,
Karolina Zorn
II Konkurs
Instrumentów Dętych
im.B.Strawy
i Fr.Krzemińskiego
Lublin, 7-9.06.2019
Ewa Naczk
-Jankowska
III miejsce