Logo ZSM
Menu
   STRONA GŁÓWNA
Szkoła Muzyczna I st. im. G.Bacewicz
Szkoła Muzyczna II st. im. F.Chopina
Rekrutacja do ZSM
Tryb eksternistyczny
Historia szkoły
Absolwenci
Nauczyciele
Sukcesy uczniów
Informacje dla uczniów ZSM
Informacje dla nauczycieli ZSM
Samorząd uczniowski
Rada rodziców
Koło absolwenta
Szkolne plany nauczania
Chwila wspomnień
Konkursy, seminaria, warsztaty
Koncerty szkolne
Kalendarium muzyczne
K O N T A K T

Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina

ROK SZKOLNY 2016/2017

UCZEŃ KONKURS NAUCZYCIEL WYNIK
Paweł Kasprzewski
- gitara
II Konkurs Gitarowy
w ramach
Warsaw Fingerstyle Festival
Warszawa 24.09.2016r.
Emilia Majewska III miejsce
Łucja Tyl
- fortepian
I Międzynarodowy
Konkurs Pianistów
w Zakresie Samodzielnego
Przygotowania Utworów
Klauzura w Trzcianie
Trzciana, 7.10.2016r.
Alicja Wieczorek II nagroda
Tomasz Pietrowski
- fortepian
I Międzynarodowy
Konkurs Pianistów
w Zakresie Samodzielnego
Przygotowania Utworów
Klauzura w Trzcianie
Trzciana, 7.10.2016r.
Alicja Wieczorek II nagroda
Duet fortepianowy:
Jacek Blach Siewierski

Ryszard Jezierski
XIII Ogólnopolski Konkurs
Kameralistyki Fortepianowej
Toruń, 25-26.11.2016r.
Gabriela Rajchert III miejsce
Aleksander Tryba
- kontrabas
V Ogólnopolski
Konkurs Kontrabasowy
Szkół Muzycznych I i II stopnia
GRADUS AD PARNASSUM
Starogard Gdański, 26.11.2016r.
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
- akompaniator
(wyróżnienie)
I nagroda
w kategorii II
ex aequo
Duet:
Weronika Ast
- klawesyn,
Kornelia Radziszewska
- skrzypce
IV Ogólnopolski
Konkurs Klawesynowy
im. Wandy Landowskiej
Gdańsk, 7 - 8 grudnia 2016r.
Małgorzata Skotnicka

Piotr Stożyński
I miejsce
Kornelia Radziszewska
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 27-28.10.2016r.
Piotr Stożyński
(wyróżnienie)

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
(wyróżnienie)
Laureatka
Sara Mocarska
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 27-28.10.2016r.
Anna Śliwa
(wyróżnienie)

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
Laureatka
Zuzanna Hoppe
- skrzypce
Ogólnopolski Konkurs
Młodych Skrzypków i Altowiolistów
Zduńska Wola, 27-28.10.2016r.
Tomasz Pozorski
(wyróżnienie)

Alicja Wieczorek
- akompaniator
(wyróżnienie)
Laureatka
Piotr Litwiński
- akordeon
IX Międzynarodowy
Konkurs Akordeonowy
Poprad (Słowacja), 18.11.2016r.
Paweł Piński Nagroda specjalna
Anna Rucińska
- skrzypce
II Konfrontacje Skrzypcowe
Szkół Muzycznych II stopnia
Gdynia, 1.12.2016r.
Beata Glaza-Sutt

Tomasz Jocz
-akompaniator
II miejsce
Kornelia Radziszewska
- skrzypce
II Konfrontacje Skrzypcowe
Szkół Muzycznych II stopnia
Gdynia, 1.12.2016r.
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
II miejsce
Kinga Kraska
- fagot
I Festiwal Fagotowy
Wadowice, 13-15.01.2017r.
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
Srebrny
Fagot
Karolina Zorn
- fagot
I Festiwal Fagotowy
Wadowice, 13-15.01.2017r.
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
Brązowy
Fagot
Krzysztof Szabowski
- gitara
V Ogólnopolski
Konkurs Gitarowy
Koszalin, 3-4.03.2017r.
Emilia Majewska II miejsce
Duet fortepianowy:
Malwina Pakuła,
Michał Szewczyk
Ogólnopolski Konkurs
Zespołów Kameralnych
Muzykowanie w Trzcianie
Trzciana, 10-11.03.2017r.
Małgorzata
Skitek
-Staniszewska
III miejsce
Trio instrumentów
dętych drewnianych:
Marcin Marzejon
-klarnet
Dominika Rothman
-klarnet
Karolina Zorn
-fagot
XIII Makroregionalne
Spotkania Zespołów Kameralnych
Gdańsk, 11.03.2017r.
Ireneusz Mraczek III miejsce
Kwartet perkusyjny:
Leopold Romanowski,
Grzegorz Chamera,
Adam Świstulski,
Olgierd Granatowicz
XIII Makroregionalne
Spotkania Zespołów Kameralnych
Gdańsk, 11.03.2017r.
Arkadiusz Skotnicki III miejsce
Kinga Tomczyk
- organy
VIII Ogólnopolski
Konkurs Organowy
uczniów klas organów
szkół muzycznych I i IIst.
Olsztyn, 17-19.03.2017r.
Błażej Musiałczyk IV miejsce
Piotr Litwiński
- akordeon
Ogólnopolski
Konkurs Akordeonowy
Słupca, 24-25.03.2017r
Paweł Piński
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Adrian Jagielak
- akordeon
Ogólnopolski
Konkurs Akordeonowy
Słupca, 24-25.03.2017r
Paweł Piński
(wyróżnienie)
wyróżnienie
oraz
Dyplom
za najlepsze
wykonanie
utworu
kompozytora
polskiego
Duet fortepianowy:
Malwina Pakuła,
Michał Szewczyk
VIII Gdyński Ogólnopolski
Konkurs Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i...
Gdynia, 29.03.2017r.
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
I miejsce
Trio:
Aleksandra Gajkowska
- flet
Maria Krueger
-flet
Maja Jaryczewska
- fortepian
VIII Gdyński Ogólnopolski
Konkurs Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i...
Gdynia, 29.03.2017r.
Katarzyna Czrewińska
-Gosz

Katarzyna Szweda
II miejsce
Duet:
Aleksander Tryba
- kontrabas
Tomasz Pietrowski
- fortepian
VIII Gdyński Ogólnopolski
Konkurs Kameralistyki Fortepianowej
Fortepian i...
Gdynia, 29.03.2017r.
Maria Baczyńska

Alicja Wieczorek
II miejsce
Mateusz Jocz
- wiolonczela
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 30.03-2.04.2017r.
Tadeusz Samerek
(wyróżnienie)

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
(wyróżnienie)
II miejsce
Kornelia Radziszewska
- skrzypce
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 30.03-2.04.2017r.
Piotr Stożyński

Wojciech Szymczewski
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
II st.
Sara Mocarska
- skrzypce
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 30.03-2.04.2017r.
Anna Śliwa

Anna Mikolon
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
II st.
Urszula Kowal
- altówka
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 30.03-2.04.2017r.
Anna Dunajska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Zuzanna Sikała
- wiolonczela
Międzynarodowy Konkurs
Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 30.03-2.04.2017r.
Anna Sawicka
(wyróżnienie)

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
wyróżnienie
Kornelia Radziszewska
- skrzypce
Weronika Ast
- klawesyn
Ogólnopolski Konkurs CEA
Zespołów Muzyki Dawnej
Bydgoszcz, 1.04.2017r.
Małgorzata Skotnicka

Piotr Stożyński
Dyplom uznania
dla
Weroniki Ast
za
wyróżniającą
realizację
basso
continuo
Malwina Pakuła
- fortepian
I Ogólnopolski Konkurs
dla Młodych Pianistów
im. Janiny Kraśko
Suwałki, 3-4.04.2017r.
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Duet:
Aleksander Tryba
- kontrabas
Tomasz Pietrowski
- fortepian
Ogólnopolskie Forum
Młodych Instrumentalistów
im. Karola i Antoniego Szafranków
Rybnik, 5-8.04.2017r.
Maria Baczyńska
(wyróżnienie)

Alicja Wieczorek
(wyróżnienie)
wyróżnienie
Piotr Litwiński
- akordeon
XV Grudziądzki
Konkurs Akordeonowy
Grudziądz, 7-8.04.2017r.
Paweł Piński I nagroda
Adrian Jagielak
- akordeon
XV Grudziądzki
Konkurs Akordeonowy
Grudziądz, 7-8.04.2017r.
Paweł Piński III nagroda
Karolina Zorn
- fagot
15. Rocnik Mezinarodni
Intepretacni Souteze
Ostrava, 7-9.04.2017r.
Ewa Naczk
-Jankowska

Magdalena Ochlik
-Jankowska
- akompaniator
wyróżnienie
Olgierd
Granatowicz
- perkusja
XV Zachodniopomorski
Konkurs Perkusyjny
Stargard pod szczęśliwą gwiazdą
Stargard, 11.04.2017r.
Szczepan Polewski III miejsce
Marcin Marzejon
- klarnet
I Konkurs
Muzyki Polskiej
Jarosław, 27-28.04.2017r.
Ireneusz Mraczek wyróżnienie
Anna Bafia I Ogólnopolski Konkurs
20 spojrzeń
na Oliviera Messiaena

Kraków, 27.04.2017r.
Joanna Krzyżak
(wyróżnienie)
I miejsce
Danuta Stawiarz I Ogólnopolski Konkurs
20 spojrzeń
na Oliviera Messiaena

Kraków, 27.04.2017r.
Joanna Krzyżak
(wyróżnienie)
II miejsce
Piotr Litwiński
- akordeon
42. Mednunarodni
Susret Harmonikasa 2017
International
Accordion Competition
Pula (Chorwacja), 26-29.04.2017r.
Paweł Piński II miejsce
Antonina Gajewska
- fortepian
Muzyczne Konfrontacje Młodych
Koszalin 2017
Koszalin, 16-19.05.2017r.
Małgorzata Stożyńska II nagroda
oraz Nagroda
za najlepsze
wykonanie
utworu
barokowego
Duet fortepianowy:
Anna Bafia
Ryszard Jezierski
V Międzynarodowy Konkurs
Duetów Fortepianowych
Ełk, 19-20.05.2017r.
Gabriela Rajchert
Małgorzata Skitek
-Staniszewska
II miejsce
Olaf Dziak
- gitara
II Międzynarodowy
Konkurs Gitarowy
przeprowadzony w ramach
Tczewskiego Festiwalu Gitarowego
Tczew, 19-21.05.2017r.
Emilia Majewska I miejsce
Stefan Gosiewski
- gitara
II Międzynarodowy
Konkurs Gitarowy
przeprowadzony w ramach
Tczewskiego Festiwalu Gitarowego
Tczew, 19-21.05.2017r.
Emilia Majewska wyróżnienie
Zuzanna Murdzek
- gitara
II Międzynarodowy
Konkurs Gitarowy
przeprowadzony w ramach
Tczewskiego Festiwalu Gitarowego
Tczew, 19-21.05.2017r.
Emilia Majewska wyróżnienie
Zofia Lewandowska
- altówka
VIII Konkurs Altówkowy
Żywiec, 19.05.2017r.
Tomasz Pozorski III miejsce
Agata Silakowska
- sakshorn
Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 19-20.05.2017r.
Grzegorz Karłowicz

Anna Rocławska
-Musiałczyk
(wyróżnienie)
III nagroda
Ignacy Wendt
- sakshorn
Grudziądzki Konkurs
Instrumentów Dętych
Grudziądz, 19-20.05.2017r.
Grzegorz Karłowicz

Anna Rocławska
-Musiałczyk
III nagroda
Aleksander Tryba
- kontrabas
VI Ogólnopolski
Konkurs Kontrabasowy
im. Wiktora Gadzińskiego
Katowice, 26-28.05.2017r.
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
(wyróżnienie)
I miejsce
Aleksander Tryba
- kontrabas
Ogólnopolski Konkurs
Instrumentalny OnLy OnLINE
Muzyczne e-Konfrontacje Młodych
Koszalin, 8.06.2017r.
Maria Baczyńska

Paulina Kuchniak
I miejsce
Adam Świstulski
- perkusja
Ogólnopolski Konkurs
Instrumentalny OnLy OnLINE
Muzyczne e-Konfrontacje Młodych
Koszalin, 8.06.2017r.
Arkadiusz Skotnicki I miejsce
Mateusz Jocz
- wiolonczela
Ogólnopolski Konkurs
Instrumentalny OnLy OnLINE
Muzyczne e-Konfrontacje Młodych
Koszalin, 8.06.2017r.
Tadeusz Samerek

Magdalena Darska
-Szpakiewicz
- akompaniator
II miejsce